Brama Mazur » Opis postępu prac

C.H. „Brama Mazur” będzie pierwszym nowoczesnym kompleksem handlowo-usługowo-rozrywkowym w Ełku. Będzie to także pierwsze w mieście centrum handlowe posiadające wieloekranowe kino (Planet Cinema), liczne restauracje i kawiarnie oraz oferujące klientom dostęp do znanych polskich i międzynarodowych marek. Całkowita powierzchnia centrum handlowego to około 43 000 tysięce m², a powierzchnia najmu to 16 250 tysięcy m². Dla klientów zmotoryzowanych przygotowano około 600 podziemnych miejsc parkingowych.

Brama Mazur zapewni możliwość nie tylko zakupów, ale także szeroko pojętej rozrywki.
Projekt obejmie rewitalizację przedwojennego magazynu wojskowego, który obecnie nie jest używany, a po przeprowadzeniu prac konserwatorsko-budowlanych stanie się integralną częścią obiektu. Dla klientów Bramy Mazur przygotowany zostanie również park o charakterze rekreacyjnym, na terenie którego latem organizowane będą plenerowe koncerty, a w miesiącach zimowych rozstawiane będzie lodowisko.

Poprzez swój unikalny charakter obiekt będzie oferował wyjątkową atmosferę, która przyciągnie klientów nie tylko na zakupy, ale również na udany wypoczynek. Założeniem projektu jest bowiem utworzenie czegoś więcej niż tradycyjnej placówki handlowej - oddanie w ręce mieszkańców prawdziwego centrum miasta.