Aktualności » Widoczne postępy prac budowlanych przy C.H.

Warszawa 10-01-2013r. - Master Management  Sp z o.o. kontynuuje realizacje swojej inwestycji w Ełku. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. 

Prace rozbiórkowe zostały już całkowicie zakończone. Generalny wykonawca inwestycji, spółka Mostostal Warszawa S.A, prowadzi obecnie prace związane z wykopami i fundamentowaniem obiektu. Równolegle przygotowywany jest projekt budowlany związany z przebudową ciągów komunikacji pieszo-jezdnej ulic Dąbrowskiego i Kościuszki. W dalszej kolejności przewidziane są prace związane z konstrukcją budynku. Stan surowy zostanie zakończony do sierpnia 2013r, a następnie rozpoczęte zostaną prace związane z wykończeniem obiektu w środku, budową skweru i przebudową wspomnianych ciągów komunikacji.

Pomimo, że otwarcie „Bramy Mazur” planowane jest na przyszły rok już teraz finalizowane są umowy na niemal 70% oferowanej powierzchni najmu. Mając na uwadze wczesną fazę inwestycji świadczy to o wielkim sukcesie handlowym i znaczącym zainteresowaniu ze strony najemców.

„ Kluczem do sukcesu każdego centrum jest odpowiedni dobór oraz rozmieszczenie najemców, w związku z czym szczególny nacisk kładziemy  na zachowanie odpowiedniej równowagi pomiędzy małymi i dużymi lokalami oraz dostępnymi markami. Z powodzeniem staramy się wprowadzać do centrum zarówno międzynarodowe sieci handlowe jak i rodzimych najemców”- informuje Michał Masztakowski, dyrektor ds. rozwoju i najmu Master Management Group. Oferta handlowa obejmie niemal wszystkie rodzaje artykułów- od spożywczych i usługowych poprzez  odzież, akcesoria, wyposażenie wnętrz ,sprzęt RTV/AGD a także artykuły dla dzieci i niemowląt.

Centrum Handlowe Brama Mazur będzie centrum regionalnym i pierwszym, tak dużym w mieście. 

Dwupoziomowa galeria będzie miała nieco ponad 16,2 tys. mkw. powierzchni całkowitej, na której znajdzie się ok. 70 sklepów, liczne kawiarnie i restauracje oraz czterosalowy multipleks – Planet Cinema. Dla klientów centrum zaplanowano parking na 600 miejsc. Świetna lokalizacja w samym centrum miasta Ełk, sprawia że z najbliższych okolic galerii w czasie krótszym niż  10 minut dojechać  będzie mogło blisko 58 000 mieszkańców. Centralne położenie oraz wygodny dojazd dla mieszkańców pozostałych miast z pewnością uczynią  Bramę Mazur atrakcyjnym miejscem zakupów oraz  spotkań.

Prace przy budowie nowego centrum handlowego trwają i jeżeli będą postępowały zgodnie z harmonogramem, pod koniec I kwartału 2014r. Brama Mazur będzie dostępna dla klientów.