Aktualności » Master Management Group podpisało umowę na generalne wykonawstwo C.H. „Brama Mazur” w Ełku.

Master Management Group w trakcie realizacji nowej inwestycji. Spółka celowa  GV Ełk  dedykowana Centrum Handlowemu “Brama Mazur” w Ełku, wyłoniła generalnego wykonawcę projektu.Za całość prac budowlanych odpowiada spółka Mostostal Warszawa. Koszty konstrukcji to blisko 90 mln zł, a całkowity koszt inwestycji wyniesie 150 mln.

Brama Mazur będzie rodzinnym centrum handlowo-rozrywkowym, z galerią handlową, supermarketem i kinem oraz licznymi kawiarniami i restauracjami. Dwupoziomowa galeria będzie miała nieco ponad 16,2 tys. mkw. powierzchni całkowitej, na której znajdzie się ok. 70 sklepów i czterosalowy multipleks. Jest to projekt o charakterze regionalnym, idealnie dopasowany do potrzeb lokalnego rynku. Przewidziana jest również budowa parkingu dla klientów na 600 miejsc oraz budowa wewnętrznego układu drogowego. Będzie to pierwsze centrum w Ełku o tak dużym wachlarzu usług i produktów. Projekt obejmie także rewitalizację przedwojennego magazynu wojskowego, który obecnie nie jest używany, a po przeprowadzeniu prac konserwatorsko-budowlanych stanie się integralną częścią obiektu. 

Kluczowe polskie i międzynarodowe marki wykazały bardzo duże zainteresowanie obiektem, w związku z czym klienci mogą spodziewać się szerokiej i atrakcyjnej oferty handlowej. Pierwsze umowy najmu z wiodącymi sieciowymi markami zostały już podpisane- informuje Michał Masztakowski, dyrektor ds. rozwoju i najmu Master Management Group.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, prace budowlane mają zakończyć się  pod koniec I kwartału 2014 r.