Aktualności » Firma Master Management Group kupiła działkę pod budowę C.H. Brama Mazur w Ełku

 

Warszawa, 27 września 2012 r. – 24 września 2012 roku Master Management Group, wiodąca polska firma zarządzająca i inwestująca w nieruchomości handlowe, podpisała z Miastem Ełk  ostateczną umowę sprzedaży położonej w Ełku nieruchomości gruntowej o powierzchni blisko 1,85 ha, zlokalizowanej u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kościuszki. Niezwłocznie po otrzymaniu pozwolenia na budowę, Master Management Group zamierza rozpocząć budowę centrum handlowo-rozrywkowego Brama Mazur o łącznej powierzchni najmu 16 250 m2, z parkingiem podziemnym na 600 miejsc. 

“Jestem bardzo zadowolony z faktu, że po długich rozmowach udało nam się sfinalizować kupno atrakcyjnej działki w samym centrum Ełku. Planujemy, aby teren ten stał się wielofunkcyjnym kompleksem urbanistycznym, wzmacniając funkcje komercyjne i tworząc najwyższej jakości przestrzeń publiczną w mieście. Od pewnego czasu prowadzone są już daleko idące negocjacje 

z potencjalnymi najemcami, którzy są bardzo zainteresowani wejściem na ten nowy rynek” – powiedział Paul Kusmierz, prezes Master Management Group.

„Cieszę się, że Ełk zyskał solidnego inwestora. Rozmowy, które prowadziliśmy od wielu miesięcy doprowadziły do zakupu przez Master Management Group niezwykle atrakcyjnej nieruchomości 

w ścisłym centrum Ełku. Galeria będzie miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców naszego miasta oraz wielu innych miejscowości, jak również  wypoczywających na Mazurach turystów nie tylko z uwagi na bogatą ofertę handlową sklepów, ale również atrakcyjnie urządzony plac miejski, liczne restauracje, nowoczesne kino z kilkoma salami i ogólnodostępny parking podziemny. Miejsce to niewątpliwie uzyska nowy blask i nowego ducha” – powiedział Tomasz Andrukiewicz, prezydent Miasta Ełku.

Brama Mazur będzie rodzinnym centrum handlowo-rozrywkowym, z galerią handlową, supermarketem i kinem oraz licznymi kawiarniami i restauracjami. Przewidziana jest również budowa parkingu dla klientów, włączając w to budowę wewnętrznego układu drogowego. Dotychczas w mieście nie było centrum o tak dużym wachlarzu usług i produktów. Projekt obejmie rewitalizację przedwojennego magazynu wojskowego, który obecnie nie jest używany, a po przeprowadzeniu prac konserwatorsko-budowlanych stanie się integralną częścią obiektu. Zaadaptowany budynek wraz z miejskim parkiem o charakterze rekreacyjnym niewątpliwie podkreśli historyczno-kulturowe aspekty realizowanej inwestycji, tak by po jej zakończeniu stanowił ważny element rozpoznawczy tego wyjątkowego projektu. Zróżnicowana, atrakcyjna oferta handlowa, położenie w centrum Ełku oraz wygodny dojazd dla mieszkańców pozostałych miast uczynią  Bramę Mazur atrakcyjnym miejscem zakupów oraz  spotkań. 

Rozpoczęcie budowy jest warunkowane uzyskaniem stosownych pozwoleń i planowane jest jeszcze w 2012 roku.